• Kategorie
  • Szukaj
  • Lampy drogowe ostrzegawcze

Lampy drogowe ostrzegawcze to specjalne rodzaje lamp, które są używane w sytuacjach awaryjnych lub niebezpiecznych na drodze. Lampy te mogą być używane przez służby ratunkowe, drogowe czy policję, a także przez inne pojazdy wymagające szczególnej uwagi innych użytkowników drogi, np. karetki pogotowia czy ciężarówki.

Lampy drogowe ostrzegawcze mogą być różnego rodzaju, ale najczęściej są to lampy mrugające lub lampy z czerwonymi i żółtymi kolorami. Służą one do ostrzegania innych użytkowników drogi o obecności pojazdu awaryjnego lub niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Lampy drogowe służą do oświetlania dróg publicznych, zapewniając lepszą widoczność na drodze i poprawiając bezpieczeństwo kierowców i innych użytkowników dróg. Lampy drogowe są też używane do oznaczania linii na drodze oraz różnych stref, takich jak np. strefa zamieszkania czy strefa ograniczenia prędkości. Lampy drogowe mogą być wyposażone w różnego rodzaju akcesoria, takie jak np. klosze czy uchwyty, które pozwalają na zmianę kierunku padania światła i lepsze dostosowanie lamp do warunków na drodze.