• Kategorie
  • Szukaj
  • Znaki bezpieczeństwa

Znaki ochronne i higieny pracy to rodzaj specjalnego oznakowania, które służy do informowania pracowników o obowiązujących w danej firmie lub na danym stanowisku pracy przepisach i zasadach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy.

Znaki te mogą przybierać różne formy i kolory, a ich treść jest dostosowana do rodzaju stanowiska pracy oraz obowiązujących przepisów. Dzięki znakom ochronnym i higieny pracy pracownicy są w stanie lepiej zrozumieć, jakie zasady bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązują w danej firmie, co pozwala im na uniknięcie wypadków i zachowanie zdrowia. Znaki te są często stosowane w zakładach pracy, fabrykach, magazynach i innych miejscach, w których istnieje ryzyko wystąpienia wypadków lub chorób zawodowych.

Oferujemy trzy rodzaje podkładów do oznakowań BHP: 

  1. Folia samoprzylepna PCV - wygodna w użyciu, cienka i elastyczna, doskonale zdaje egzamin w miejscach, gdzie sztywna płyta by się nie utrzymała.
  2. Sztywna płyta PCV 1 mm - to płyta wykonana z polichlorku winylu, która odznacza się wysoką wytrzymałością mechaniczną, nie tracąc swoich właściwości na przestrzeni wielu lat. Tworzywo PCV jest odporne na czynniki chemiczne, atmosferyczne, a także skrajne temperatury. 
  3. System TD ® - to tworzywo, które charakteryzują dwie najważniejsze zalety - wyjątkowa estetyka i bardzo duża odporność na działanie nawet skrajnie zmiennych czynników zewnętrznych. Oznakowania wykonane w Systemie TD ®, posiadają strukturę warstwową, dzięki czemu pigment fotoluminescencyjny jest chroniony dodatkową warstwą zabezpieczającą – co zdecydowanie wydłuża użyteczność znaków.